Кулланучылар хокукларын яклау мәсьәләләре буенча мәгълүмати буклетлар әзерләү һәм чыгару буенча эшләр башкаруга тендер үткәрелде

2024 елның 13 августы, сишәмбе

Этил спирты, алкоголь продукциясе җитештерүгә, әйләнешенә һәм сыйфатына дәүләт контролен тәэмин итү һәм кулланучылар хокукларын яклау буенча Татарстан Дәүләт инспекциясе кулланучылар хокукларын яклау турында мәгълүмат буклетларын чыгаруга әзерли. Тиешле тендер республиканың Сатып алулар буенча Дәүләт комитеты тарафыннан үткәрелде. 690 719 сумлык 210 мең данә басма продукция җитештерү планлаштырыла.

«Контракт системасы турында 44-ФЗ номерлы Федераль закон сатып алу турында документлар төзегәндә заказчы үтәргә тиеш булган сатып алулар объектын тасвирлауга, аларны гамәлгә ашыру ысулына карамастан, бердәм таләпләр билгели. Полиграфия хезмәтләрен сатып алу һәм басма продукция җитештерү үзенчәлекләренең нигезе булып техник бирем тора. Заказчының контрактны үтәү барышында нинди нәтиҗә алачагы техник биремнең сыйфатына һәм тулылыгына турыдан-туры бәйле. Нәкъ менә шуңа күрә планлаштыру этабында заказчыга заказ параметрларын һәм матбугат басмаларының характеристикаларын төгәл билгеләргә кирәк», - дип шәрехләде республиканың Сатып алулар буенча дәүләт комитеты рәисе урынбасары Искәндәр Баһаветдинов.

Мәгълүмат буклетлары республиканың ике дәүләт телендә — рус һәм татар телләрендә чыгарылачак. Моннан тыш, басма продукция уңайлылык өчен мәгълүмати роликларга керү мөмкинлеге булган qr-кодлар белән тулыландырылачак — текстны аудиоформатта тыңлау өчен. Буклетлардагы фотосурәтләр һәм график сурәтләр басма битле басманың гомуми мәйданының 35% состав тәшкил итәчәк. Контракт нигезендә 18 октябрьгә кадәр 7 төрле буклет чыгару планлаштырыла.

Фото — freepik.com