Татарстан һәм Тверь өлкәсе делегациясе республикага ике көнлек визит кысаларында тәҗрибә уртаклашты

2024 елның 18 июле, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасының Сатып алулар буенча Дәүләт комитеты рәисе урынбасары Искәндәр Баһаветдинов Тверь өлкәсе делегациясе белән очрашуда катнашты. Ул сыйфатлы азык-төлек продукциясе белән тәэмин итүнең нәтиҗәле механизмын эшләү турында сөйләде. Аерым алганда, товарларга, эшләргә һәм хезмәтләргә үзәкләштерелгән экспертиза кертү турында. Баһаветдинов шулай ук Татарстан Республикасы заказчылары ихтыяҗлары өчен азык-төлек продуктлары номенклатурасын стандартлаштыру һәм азык-төлек продуктлары белән тәэмин итүгә үзәкләштерелгән сатып алуларны урнаштыруны оештыру буенча республиканың иң яхшы тәҗрибәләре турындагы тәҗрибәсе белән уртаклашты.

Очрашу барышында Татарстан Республикасы һәм Тверь өлкәсе арасында уртак эшнең конкрет планнары турында фикер алыштылар. Хезмәттәшлекнең өстенлекле юнәлешләре һәм уртак максатларга ирешү өчен хезмәттәшлек механизмнары билгеләнде. Регионнар арасында диалог һәм үзара аңлашуның әһәмияте регионнарның уңышлы үсешенең һәм җәмгыять мәнфәгатьләрен тәэмин итүнең нигезе буларак ассызыкланды.

Искәндәр Баһаветдинов партнерлык мөнәсәбәтләрен үстерүгә һәм бу өлкәдә тәҗрибә уртаклашуга әзер булуын белдерде. Ул билгеләп үткәнчә, регионнар арасындагы хезмәттәшлек дәүләт сатып алулары өлкәсендә эшнең профессиональлеген һәм нәтиҗәлелеген арттырырга ярдәм итә ала, һәм партнерлыкның уңышлы үсешенә ышаныч белдерде.