"РОСТ" ассоциациясе Татарстанның Сатып алу эшчәнлеген югары нәтиҗәле оештыруны таныды

2024 елның 16 мае, пәнҗешәмбе

15-17 майда Мәскәүдә оештырылган «Дәүләт заказы» форум-күргәзмәсе кысаларында «РОСТ» дәүләт, муниципаль һәм корпоратив сатып алулар өлкәсендә оешмалар һәм экспертлар Ассоциациясе Татарстан Республикасын үсеш Ассоциациясе төбәкләренең сатып алу эшчәнлеге нәтиҗәлелеге индексының абсолют лидеры Дипломы һәм статуэткасы белән бүләкләде.

«РОСТ» Ассоциациясе индексы сатып алулар өлкәсендә закон чыгаручыга һәм регуляторга төбәк вәкаләтле органнары позициясен «трансляцияләү» механизмын булдыруга, сатып алулар өлкәсендә бердәм һәм дөрес хокук куллану максатларында реаль норматив, методик, консультатив ярдәмне тәэмин итүгә юнәлдерелгән.

Рейтинг конкурент процедураларның сан һәм бәя характеристикаларын комплекслы анализлауга, кече бизнес өчен өстенлекләр булган сатып алуларга һәм башка күрсәткечләргә нигезләнгән, барлык күрсәткечләр нәтиҗәләре буенча Татарстан Россия төбәкләре арасында абсолют лидерга әверелде.

Бүләкне Татарстан Республикасының Сатып алулар буенча дәүләт комитеты рәисе вазифаларын башкаручы Искәндәр Баһаутдинов алды, ул билгеләп үткәнчә: «дәүләт, муниципаль һәм корпоратив сатып алулар өлкәсендә Татарстанның үсеше шулай ук идарә органнарының профессиональлеген һәм аларның бу өлкәдә законнарны һәм процедураларны камилләштерүгә омтылышын чагылдыра. Мондый күрсәткечләр республиканың икътисади үсешенә уңай йогынты ясый. Һичшиксез, бу уңыш сатып алу процессында катнашучыларның коллектив тырышлыгы нәтиҗәсе. Алга таба без Дәүләт сатып алулар системасын камилләштерү буенча тырышлыкларыбызны дәвам итәргә ниятлибез».