2023 елның 20 декабре, чәршәмбе

2023 елның 19 декабрендә Татарстан Республикасының Сатып алулар буенча Дәүләт комитеты «ТР сатып алуларны үстерү үзәге» АҖ оештыру ярдәме белән быел республика заказчылары өчен соңгы чара үткәрде.
Чараны Дәүләт комитеты рәисе Руслан Сабиров ачып җибәрде:»һичшиксез, киләсе елда без мондый чараларны, шулай ук ел дәвамында алып барылган методологик эшне дәвам итәчәкбез: бу инструкцияле хатлар юнәлеше, методик материаллар, шул исәптән сатып алулар буенча белешмәләр эшләү".
Семинарда экспертлар сыйфатында дәүләт комитеты, ТР буенча Федераль салым хезмәте, «ТР сатып алуларны үстерү үзәге»АҖ вәкилләре чыгыш ясады. Семинар спикерлары контракт системасы турындагы закондагы соңгы үзгәрешләр, «икенче кул» сатып алуларын куллану практикасы, сатып алулар объектын структуралаштырылган рәвештә тасвирлау, шулай ук характеристикаларны структуралаштырылган рәвештә тасвирлаганда сатып алуларда катнашучыларның гаризаларын карау практикасы турында сөйләделәр.
Киңәшмәдә катнашучылар белгечләргә кызыклы сораулар бирергә һәм кирәкле аңлатмалар алырга мөмкинлек алдылар.
Киңәшмәдә республиканың онлайн һәм офлайн форматтагы 150дән артык белгече катнашты.
Семинар материаллары белән монда танышырга мөмкин.

Семинар язмасы монда урнаштырылган.