2023 елның 12 октябрендә төбәкләр арасында тәҗрибә алмашу максатында Казан шәһәренә Санкт-Петербург социаль туклану идарәсе делегациясе килде

2023 елның 16 октябре, дүшәмбе

2023 елның 11 һәм 12 октябрендә төбәкләр арасында тәҗрибә алмашу максатында Казан шәһәренә Санкт-Петербург социаль туклану идарәсе делегациясе килде.

Татарстан Республикасының сатып алулар буенча дәүләт комитеты эшлекле программа оештырды, аның кысаларында Казан шәһәре Яңа Савинов районы "Ресурс" № 146 лицейында булды. № 146 Лицейның төп идеясе - "биредә" һәм "хәзер" принцибы буенча ярымфабрикатлардан баш тартуны һәм ашлык әзерләүне исәпкә алып, 2-нче сыйныфтан 11-енче сыйныфка кадәр укучыларга вегетарианнар өчен төш җыю мөмкинлеге бирелгән.

Бу меню "Казан шәһәре азык-төлек һәм социаль туклану департаменты" АҖ тарафыннан эшләнгән һәм Роспотребнадзорда расланган.

Балаларны тукландыру өлкәсендә шундый социаль мөһим проектлар төзү буенча Татарстан Республикасы тәҗрибәсе Санкт-Петербург социаль туклану идарәсе вәкилләре тарафыннан югары бәяләнде.

Шулай ук, чара кысаларында төбәкләр вәкилләре Сатып алулар буенча дәүләт комитеты, "Татарстан Республикасы Дәүләт заказы буенча агентлыгы" АҖ, Бәшир Рамеев исемендәге ИТ-парк, Азык-төлек департаментында булдылар, шулай ук "Казан шәһәренең Конкурентлык сәясәте һәм сатып алулар дирекциясе" вәте вәте вәте вәте вәттә вәте вәгатлары белән бергә катнә катнә катнда катнәш өстә катнә катнә катнә катнәдә катнда катнашты.

Сатып алулар буенча дәүләт комитеты рәисе Руслан Сабиров Санкт-Петербург делегациясе барган вакытта билгеләп үтте: "Мондый чараларны уздыру гамәлдәге проектларга яңадан карарга һәм булган проблемаларны хәл итү методларын эшләүгә мөмкинлек бирә, шулай ук төбәкара хезмәттәшлекне үстерергә".