21-22 сентябрь VII Санкт-Петербург Халыкара контракт мөнәсәбәтләре форумы

2023 елның 21 сентябре, пәнҗешәмбе

Бүген 2023 елның 21 сентябрендә Санкт-Петербург шәһәрендә VII Санкт-Петербург Халыкара контракт мөнәсәбәтләре форумы уза, анда чакырылган кунаклар арасында Татарстан Республикасының Сатып алулар буенча дәүләт комитеты рәисе урынбасары Музалевская Алеся Исламовна да бар.

Быел экспертлар дәүләт сатып алуларын оештыруның халыкара тәҗрибәсен, сатып алу законнарының актуаль мәсьәләләрен, милли мәнфәгатьләрне һәм куркынычсызлыкны исәпкә алып сатып алу үзенчәлекләрен, контроль органнарның хокукны куллану практикасын, төбәкләрнең вәкаләтле органнары тарафыннан сатып алуларны гамәлгә ашыру тәҗрибәсен, шулай ук яңа субъектлар территорияләрендә контракт системасын үстерүне караячак.

Форумда катнашучыларга сәламләү сүзе белән Санкт-Петербург вице-губернаторы Валерий Николаевич Москаленко мөрәҗәгать итте: «контракт мөнәсәбәтләре форумы бөтен илдән бөтен тармак ведомстволары, учреждениеләре һәм предприятиеләре җитәкчеләре һәм белгечләренең очрашу һәм конструктив диалогы өчен мәйданчык булып тора. Чарада катнашучыларның географиясе 44-ФЗ нигезләмәләрен башка яктан тормышка ашыру мәсьәләләренә карарга һәм сатып алулар өлкәсендә көйләүне һәм контрольне гамәлгә ашыручы дәүләт органнарына проблемаларны хәл итүнең оптималь һәм иң нәтиҗәле вариантларын тәкъдим итәргә, уңышлы гамәлгә ашырылган практикалары белән уртаклашырга мөмкинлек бирә».

Форум онлайн режимда трансляцияләнә, тоташу сылтама буенча ирекле.