"2022 елда сатып алуларда яңалыклар" семинары булды

2021 елның 1 декабре, чәршәмбе

2021 елның 29 ноябрендә Татарстан Республикасының сатып алулар буенча Дәүләт комитеты «ТР Сатып алуларны үстерү үзәге» АҖ белән берлектә «2022 елда закупкаларда яңалыклар» бушлай семинар уздырды, анда товарлар, эшләр, хезмәт күрсәтүләр белән тәэмин итүчеләр, шул исәптән кече һәм урта эшкуарлык субъектлары, социаль юнәлешле коммерциячел булмаган оешмалар һәм инвалидлар оешмалары катнашты. Семинарда экспертлар сыйфатында «ТР Сатып алуларны үстерү үзәге» АҖ вәкилләре чыгыш ясады, алар 2022 елда үз көченә керә торган 44-ФЗ һәм 223-ФЗ номерлы кануннарның үзгәрешләрен, 44-ФЗ номерлы Закон нормаларын куллану практикасын, заказчыларның гамәлләренә (гамәл кылмавына) карата шикаять белдерү тәртибен дә кертеп, Россия товарларының минималь өлешен сатып алуларны атады. Семинарда 100дән артык кеше «Татарстан Республикасы сатып алуларын үстерү үзәге» АҖ вәкилләреннән сораулар бирү һәм җаваплар алу мөмкинлеге алды. Чараның язылышы белән биредә танышырга мөмкин.