Татарстанның цифрлы трансформация үзәге 2 млн. сумлык челтәр җиһазлары сатып алачак

2024 елның 23 сентябре, дүшәмбе

Республиканың цифрлы трансформация үзәге өчен челтәр җиһазлары сатып алу буенча электрон аукционда катнашу өчен тәэмин итүчеләрдән заявкалар кабул ителә башлады. Мәгълүматны бердәм мәгълүмат системасы сайтында Татарстанның Сатып алулар буенча Дәүләт комитеты урнаштырды. Контрактның башлангыч бәясе 1 953 870 сум тәшкил итә.

Бүген ведомствода атналык киңәшмәдә сатып алу процессын оптимальләштерү һәм сатып алу процедураларын уздыру үзенчәлекләре турында фикер алыштылар. Аны Дәүләт комитеты рәисе Марат Зиатдинов үткәрде.

"Бүген конкурентлы сатып алулар уздыру максималь нәтиҗәгә ирешергә һәм бюджет акчаларын экономияләргә мөмкинлек бирә – иң яхшы сыйфатлы товарларны, эшләрне яки хезмәтләрне иң яхшы бәядән сатып алырга. Безнең бурыч - дәүләт мәнфәгатьләрен яклау, шул исәптән сатып алу процессы кысаларындагы гамәлләр турындагы мәгълүматны кулланганда да», - дип ассызыклады җитәкче.

16-20 сентябрь көннәрендә ведомство тарафыннан компьютер техникасы, транспорт чаралары, ремонт эшләре башкару буенча хезмәтләр Сатып алулар үткәрелде. Алабуга районы мәдәният идарәсе өчен 11 100 958 сумга автобус сатып алыначак. Түбән Кама транспорт инфраструктурасы көллияте өчен-җиңел автомобиль 1 031 333 сумга. Татарстан Республикасы Тарифлар буенча Дәүләт комитеты бинасын агымдагы ремонтлау буенча 4 млн. сумлык подрядчы билгеләнгән.

Агымдагы атнада Якутиядән дәүләт сатып алулары буенча белгечләр Татарстанда укыячак. Республиканың Сатып алулар буенча Дәүләт комитетында Саха Республикасы белгечләре өчен тәҗрибә уртаклашу буенча семинар оештырылачак.