Кама Тамагы районы авыл җирлеге ихтыяҗлары өчен трактор сатып алачаклар

2024 елның 17 сентябре, сишәмбе

Кама Тамагы районының Тәмте авыл җирлеге башкарма комитеты Беларус 82.1 тракторы сатып алачак. Торак пункт 2024 елда авыл җирлекләренә грантлар бирү буенча «ТР Муниципаль берәмлекләре советы»ассоциациясе тарафыннан үткәрелә торган республика конкурсында җиңүче булды. Сатып алу республиканың Дәүләт комитеты тарафыннан урнаштырылган.

Контрактның башлангыч бәясе-2,5 млн. сум. Сатып алу объектының тасвирламасына караганда, трактор, асылмалы, тагылмалы һәм ярымприцеплы агрегатлар һәм җайланмалар белән авыл хуҗалыгы һәм коммуналь эшләрдә файдалануны тәэмин итү өчен, двигатель куәте кимендә 59 кВт булган, 2024 елдан да иртәрәк чыгарылмаган булырга тиеш. Төрле һава шартларында файдалану өчен билгеләнгән.

2024 елда Кама Тамагы районыннан грантлар бирү буенча республика конкурсында барлыгы 4 торак пункт-Бәлшәкәрмәле, Иске Барыш, Тәмте һәм Уразлы авыл җирлекләре җиңү яулады.

Фото kamskoye-ustye.tatarstan.ru