Татарстан Чабаксарда төбәкара конференциядә катнашты

2024 елның 17 августы, шимбә

Чабаксарда «цифрлы сатып алулар: үсеш векторлары»төбәкара конференциясе тәмамланды. Быел тармакны цифрлаштыру буенча төп адым цифрлы контрактлар кертү булды. Очрашуга ихтыяҗ зур булды һәм ул Россиянең төрле төбәкләреннән контракт системасы белгечләрен җыйды.

ТР Сатып алулар буенча Дәүләт комитеты вәкиле-үзәкләштерелгән сатып алулар бүлегенең 1 разрядлы өлкән белгече Юлия Иванова чарада катнашты.

"Конференциянең төп темасы цифрлаштыру булды-контракт системасы үсешенең мөһим элементы. Чара барышында сатып алулар өлкәсендә яңалыклар гына түгел, хезмәттәшләр һәм профессионаллар белән эшнең барлык аспектлары турында да сөйләштеләр", - дип сөйләде Дәүләт комитеты вәкиле.

Докладчылар исәбенә федераль хакимият вәкилләре һәм сатып алулар буенча белгечләр керде. Катнашучыларны Чуваш Республикасы Башлыгы Олег Николаев сәламләде. Федераль регуляторлар һәм дәүләт сатып алулары буенча экспертлар белән бергә катнашучылар законнарның контракт системасындагы үзгәрешләр турында фикер алыштылар.