Хөкүмәт күчмә медицина комплекслары һәм медицина җиһазлары белән автомобильләр сатып алуны аванслый

2023 елның 27 ноябре, дүшәмбе

Президент кушуы буенча Хөкүмәт авыл җирлекләрендә һәм илнең кече шәһәрләрендә яшәүчеләргә медицина ярдәме күрсәтүне арттыру буенча эшне дәвам итә. Якын арада 67 төбәккә 250дән артык күчмә медицина комплексы һәм медицина җиһазлары белән автомобильләр киләчәк. Мондый сатып алуларны аванслау турында карарны Хөкүмәт рәисе Михаил Мишустин имзалады. Кабул ителгән карарны ул 20 ноябрьдә вице-премьерлар белән киңәшмәдә игълан итә.

Медицина комплекслары һәм махсус автомобильләр сатып алуга контрактлар төзегәндә Аванс 100% күләмендә түләнәчәк, бу исә акчаны җитештерүчеләргә тизрәк җиткерергә мөмкинлек бирәчәк.

Хөкүмәтнең резерв фондыннан мондый сатып алуларга 3,7 млрд сумга якын акча бүлеп бирелгән инде. Бу чаралар ярдәмендә беренчел медицина ярдәме күрсәтү өчен 60 медицина комплексы, профилактик тикшерүләр үткәрү өчен 44 комплекс һәм флюорография һәм маммография үткәрү өчен 99, шулай ук медицина җиһазлары белән комплектланган 50 автомобиль сатып алыначак. Барлык техника төбәкләргә 2023 ел ахырында-2024 елның беренче кварталында китереләчәк.

2023 елда Федераль Җыенга Юллама йомгаклары буенча Президент Хөкүмәткә медицина ярдәме күрсәтү һәм авыл җирлекләрендә һәм кече шәһәрләрдә яшәүчеләргә профилактик медицина тикшерүе үткәрү өчен мобиль медицина комплекслары һәм медицина җиһазлары белән автомобильләр сатып алуны тәэмин итәргә кушты.

Документ: 2023 елның 10 ноябрендәге 1885 номерлы карар

Фото https://ru.freepik.com/popular-photos