Эшләрне (хезмәтләрне) сатып алганда Радиоэлектрон продукциягә керү чикләүләрен кулланмау турында

2023 елның 22 ноябре, чәршәмбе

Россия Финанс министрлыгы, Россия Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, Россия цифрлар министрлыгы һәм Россия Төзелеш министрлыгы 20.11.2023 елда «Дәүләт һәм муниципаль ихтыяҗларны тәэмин итү өчен төзелеш өлкәсендә эшләр сатып алуны гамәлгә ашырганда Радиоэлектрон продукция булган һәм чит илдән килгән товарны кертүне чикләү турында» уртак хат чыгарды.

Исегезгә төшерәбез, Россия Федерациясе Хөкүмәтенең 2019 елның 10 июлендәге 878 номерлы карарының 3 пункты нигезләмәләре нигезендә (алга таба - 878 номерлы карар) 878 номерлы карар белән расланган исемлеккә кертелгән Радиоэлектрон продукция булган товарны сатып алуны гамәлгә ашырганда чикләү билгеләнгән. Шул ук вакытта төзелеш өлкәсендә сатып алуларны гамәлгә ашырганда сатып алу объекты булып эш тора.

878 нче карарда аны 878 нче карар белән расланган исемлеккә кертелгән товарны башкарганда (күрсәткәндә) куллану турында таләпләр юк.

Шулай итеп, хат текстына ярашлы, 878 нче Карар Хәзерге вакытта төзелеш өлкәсендә дә эш сатып алуны гамәлгә ашырганда кулланылмый. Шул ук рәвешле, 878 нче Карар хезмәтләр сатып алуга карата кулланылмый.

Документ: Россия Финанс министрлыгы, Россия Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, Россия цифрлар министрлыгы, Россия Төзелеш Министрлыгының 20.11.2023 no 24-01-07/111357 / ШВ-124486/11 / АЗ-П29 уртак хаты-085-243351 / 78336-СМ/09 «Дәүләт һәм муниципаль ихтыяҗларны тәэмин итү өчен төзелеш өлкәсендә эшләр сатып алуны гамәлгә ашырганда Радиоэлектрон продукция булган һәм чит илдән килгән товарны кертүне чикләү турында»

Фото https://ru.freepik.com/popular-photos