Татарстан Республикасының Сатып алулар буенча дәүләт комитеты Россия сатып алучылар берлегенә керде

2023 елның 29 сентябре, җомга

Бүген 2023 елның 29 сентябрендә Россия Федерациясе Дәүләт Думасында «Россия сатып алучылар берлеге» яңа гомумроссия иҗтимагый оешмасының оештыру конференциясе уза, анда Дәүләт комитеты рәисе Руслан Сабиров катнаша.

2023 елның сентябреннән Татарстан Республикасының Сатып алулар буенча Дәүләт комитеты Россия сатып алучылар берлеге әгъзасы булып тора.

Иҗтимагый оешма яңа түгел һәм «Ватан сатып алучылары һәм сатып алулар һәм сатулар буенча белгечләр гильдиясе»Гомумроссия иҗтимагый оешмасын үзгәртеп кору юлы белән барлыкка килә. Оешма законнарны камилләштерү һәм сатып алулар системасының нәтиҗәлелеген арттыру, шулай ук сәламәт һәм намуслы конкуренцияне саклау мәсьәләләре буенча килешенгән тәкъдимнәр эшләү өчен төзелгән.

Конференциядә спикерлар сыйфатында Россия Финанс министры урынбасары Алексей Лавров; Федераль казначылык җитәкчесе урынбасары Анна Катамадзе; Россия Федераль суд приставлары хезмәтенең дәүләт заказы урнаштыруны контрольдә тоту идарәсе начальнигы .га Горбачева катнаша.

Шул исәптән чарага Россия Федерациясе субъектларын сатып алу буенча вәкаләтле органнар җитәкчеләре, дәүләт катнашындагы сатып алулар буенча дәүләт корпорацияләре һәм эре компанияләр директорлары, контракт системасы кысаларында сатып алулар өчен җаваплы төбәкләрнең башкалалары дәрәҗәсендәге җирле үзидарә органнары вәкилләре чакырылган.