2023 елның 15 сентябре, җомга

2023 елның 14 сентябрендә Татарстан Республикасының Сатып алулар буенча Дәүләт комитеты «ТР сатып алуларны үстерү үзәге» АҖ белән берлектә «дәүләт һәм муниципаль ихтыяҗларны тәэмин итү өчен товарлар, эшләр, хезмәт күрсәтүләр сатып алу өлкәсендә контракт системасы турында «05.04.2013 № 44-ФЗ Федераль закон нигезендә сатып алуларны гамәлгә ашыру»темасына республика заказчылары өчен семинар-киңәшмә үткәрде.
Семинар-киңәшмәдә экспертлар сыйфатында «ТР Дәүләт заказы буенча агентлык» АҖ һәм Татарстан Республикасының Сатып алулар буенча дәүләт комитеты вәкилләре чыгыш ясады.
Чарада 40тан артык кеше катнашты, шулай ук 300дән артык заказчы семинарның онлайн-трансляциясенә кушылды.
Семинарда дәүләт сатып алулары өлкәсендәге законнарның соңгы үзгәрешләрен, Федераль монополиягә каршы хезмәтнең Татарстан Республикасы буенча идарәсенең хокук куллану практикасын, «биржа мәйданчыгында» эш үзенчәлекләрен карадылар, шулай ук сатып алулар буенча белгечләрнең сорауларына җавап бирделәр.

Чараның язмасын Татарстан Республикасының Вконтакте сатып алулар буенча дәүләт комитетының рәсми битендә карарга мөмкин.