Финанслар министрлыгы 1 млн сумнан артмаган “НМЦК” белән сатып алганда гаризаларга нинди тәэмин итүне куярга мөмкинлеге турында хәбәр итте

2018 елның 16 ноябре, җомга

Ведомство элегрәк тә заказ бирүченең 1 млн сумнан артмаган НМЦК белән аукционнар һәм конкурслар өчен гаризаларга тәэмин итүне куярга хокуклы дип билгеләп үткән иде, чөнки N 44-ФЗ номерлы Федераль Закон моны тыймый. Яңа аңлатмада Финанс министрлыгы бу хокук турында искә төшереп кенә калмыйча, тәэмин итү күләмен дә күрсәтте: “НМЦК” дан 0,5-1% ка кадәр.

Исегезгә төшерәбез: монополиягә каршы федераль хезмәтнең кайбер идарәсе 1 млн сумнан НМЦК белән сатып алу өчен гаризаларга тәэмин итүне куярга дөрес түгел дип санаган иде. Бәлки, контроль органнарының позициясе Финанс министрлыгы фикерен исәпкә алып үзгәрер.

Документ: 30.10.2018 көннән 24-01-07/77857 номерлы Россия Финанс министрлыгының хаты.