ТР Сатып алулар буенча дәүләт комитеты "цифрлы икътисад шартларында Монополиягә каршы җайга салу" Халыкара түгәрәк өстәлендә катнаша

2024 елның 9 апреле, сишәмбе

Казанда 9-11 апрельдә «цифрлы икътисад шартларында Монополиягә каршы җайга салу» Халыкара түгәрәк өстәле уза.
Чарада Федераль хакимият органнары, БРИКС + илләренең конкурент ведомстволары һәм халыкара оешмалар вәкилләре, шулай ук бизнес вәкилләре, юрист-практиклар һәм галимнәр катнаша.
Төп игътибар цифрлы чорда монополиягә каршы законнарның актуаль проблемаларына, цифрлы базарларда конкуренция һәм базар өлеше торышын бәяләүгә, онлайн-сәүдә базарында маркетплейслар эшчәнлегенә һ. б. бирелә.
Экспертлар цифрлы чорда монополиягә каршы көйләү белән очрашкан проблемалар турында фикер алышачак.
Чарада ТР Сатып алулар буенча дәүләт комитеты рәисе урынбасары Искәндәр Баһаутдинов: «ТР Сатып алулар буенча Дәүләт комитеты, һичшиксез, Россиянең Федераль салым хезмәте белән тыгыз хезмәттәшлектә эшләде һәм эшен дәвам итә. Чөнки нәкъ менә барлык кызыксынучы затлар өчен дәүләт контрактларын үтәүгә тигез шартлар булдыру сатып алу системасының төп принципларының берсе булып тора.