ТР сатып алу буенча дәүләт комитеты рәисе Ютазы муниципаль районы хезмәт коллективлары җыелышында катнашты

2024 елның 12 феврале, дүшәмбе

2024 елның 9 февралендә Татарстан Республикасының Сатып алулар буенча дәүләт комитеты рәисе Руслан Сабиров Ютазы муниципаль районында предприятиеләр һәм оешмаларның, торак-коммуналь хуҗалык хезмәтләренең, бюджет учреждениеләренең хезмәт коллективлары җыелышында катнашты.

Җыелышта 2023 елда гамәлгә ашырылган социаль программалар турында сөйләделәр, күпер һәм юлларны ремонтлау мәсьәләләре турында фикер алыштылар.

Үз чыгышында Руслан Сабиров: "һичшиксез, ел башы - узган ел эшләренә йомгак ясау һәм килгән елга ориентирларны билгеләү чоры без барыбыз да 2024 елның уңышлы һәм уңышлы булачагына ышанасыбыз килә. Хәзерге буын дөнья төзелешендә зур тектоник үзгәрешләр булган авыр вакытта яши. Советлар Союзының таркалуы XX гасырның иң зур катастрофасы булуын кире кагуның мәгънәсе юк, шуннан соң илебез дистә еллар дәвамында үсештә артка чигенде. Ләкин Россия халкы нык тора, һәм ил һәр муниципалитет дәрәҗәсендә үсешен дәвам итә. Владимир Путин биш милли максатны билгеләде, аларга ирешкәндә безнең үсеш гармонияле рәвештә барырга тиеш. Бу халыкны, аларның сәламәтлеген һәм иминлеген саклау; үз-үзен тормышка ашыру һәм талантларны үстерү мөмкинлекләре; яшәү өчен уңайлы куркынычсыз мохит; лаеклы, нәтиҗәле хезмәт һәм уңышлы эшмәкәрлек; цифрлаштыру. Боларның барысын да сезнең районда күрергә мөмкин. Халык кайгыртучанлык белән әйләндереп алынган, балаларга һәм яшьләргә үз талантларын ачу мөмкинлеге бирелә. Татарстанда 2024 ел фәнни-технологик үсеш елы дип игълан ителде».