Дәүләт комитеты рәисе Россия сатып алучылар берлегенең төбәкләр Советы утырышында катнашты

2023 елның 7 декабре, пәнҗешәмбе

6 декабрьдә Россия сатып алучылар берлеге төбәкләренең Күзәтү советының беренче ачык көндезге утырышы узды, анда Татарстан Республикасының Сатып алулар буенча дәүләт комитеты рәисе Руслан Сабиров катнашты.

Утырышны Россия сатып алучылар берлеге генераль директоры Тихомиров Павел Анатольевич ачты.

Регионнар Советы утырышында 2024 елга эш планнары, регионнар советы турындагы нигезләмә тикшерелде, шулай ук совет рәисен сайладылар.

Берлекнең чараларында һәм проектларында катнашу сатып алулар өлкәсендә закон чыгару процессын камилләштерүгә, эшлекле элемтәләрне киңәйтүгә ярдәм итә, шулай ук бу төбәк практикалары тәҗрибәсе белән алмашуның искиткеч мөмкинлеге.

Бүгенге көндә Берлек составында 18 юридик зат, шуларның 10ы – РФ субъектларының башкарма хакимият органнары һәм аларның ведомство карамагындагы оешмалар, шулай ук 31 физик зат, шуларның 9ы-төбәкләрнең хакимият органнары һәм бюджет учреждениеләре вәкилләре.

Исегезгә төшерәбез, Татарстан Республикасының Сатып алулар буенча Дәүләт комитеты быел сентябрь аенда Россия сатып алучылар берлеге әгъзасы булды.