Дәүләт сатып алуларында Россия Радиоэлектрон продукциясе реестры: Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгының ресурс белән эшләү буенча советлары

2023 елның 6 декабре, чәршәмбе

Ведомство искә төшергәнчә: Радиоэлектрон продукция өчен реестр язмаларын (телекоммуникация җиһазларыннан тыш) яңа реестрда Сәнәгатьнең дәүләт мәгълүмат системасы сайтында урнаштыралар.

Бу реестрдагы барлык язмалар актуаль. Анда продукциянең булуын ХХХ/ХХХ/ХХХ форматында төп номер белән дә, РЭ -ХХХХ/ХХ форматында тарихи реестр язмасы номеры белән дә расларга мөмкин.

Телекоммуникация җиһазлары турында мәгълүматны Иске реестрда урнаштыралар. Анда шул исәптән эшләми торган язмалар да бар. Кулланучыларга уңайлы булсын өчен аларны шәмәхә төстә күрсәтәләр.

Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы аңлатканча, барлык телекоммуникация җиһазлары җитештерүчеләр яңасына күчкәч, Иске реестрны бетерәләр. Әлегә ике ресурсны да кулланырга мөмкин.

Документ: Россия Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгының 28.11.2023 елгы 127999/11 номерлы хаты

Фото https://ru.freepik.com/popular-photos