Россия радиоэлектрон һәм сәнәгать продукциясе реестрын берләштерү планлаштырыла

2023 елның 1 ноябре, чәршәмбе

Россия Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы Россия Федерациясе Хөкүмәтенең 10.07.2019 N 878 карары белән каралган Россия Радиоэлектрон продукциясенең бердәм реестрын Россия Федерациясе Хөкүмәтенең 17.07.2015 N 719 карары белән каралган Россия сәнәгать продукциясе реестрының бер өлеше дип танырга тәкъдим итә. Россия Федерациясе Хөкүмәтенең тиешле карары проекты норматив хокукый актлар проектларының федераль порталында басылып чыкты (проектның id 02/07/10-23/00143055).

Документ авторлары билгеләп үткәнчә, реестрларны берләштерү бер үк вакытта бер үк мәгълүматлар булган ике реестр алып бару кирәклеген бетерүгә һәм Россия сәнәгать продукциясенең килеп чыгышын раслауга таләпләрне унификацияләүгә мөмкинлек бирәчәк. Шулай ук әлеге үзгәрешләр сатып алуда катнашучыларның тиешле Реестрда продукция булу турындагы мәгълүматларны раслауда килеп туган кыенлыкларны бетерү мөмкинлеге бирәчәк дип фаразлана.

Норматив хокукый актлар проектларының федераль порталы

Фото https://ru.freepik.com/popular-photos