11 июньдә «Казанкомпрессормаш» мәйданчыгында «Сәнәгать предприятиеләрендә инновацияләр кертү һәм җитештерүне диверсификацияләү бурычлары турында» киңәшмә кысасында «Республика җитештерүчеләре товарларын Россия базарына чыгаруда актуаль мәсьәләләр» темасына семинар узды.

2021 елның 16 июне, чәршәмбе

Семинарда Татарстан Республикасы сәнәгать предприятиеләре җитәкчеләре һәм белгечләре катнашты.

Әлеге чарада шулай ук Татарстан Республикасының сатып алулар буенча Дәүләт комитеты рәисе урынбасары Искәндәр Гыймадиевич Баһаветдинов «Россия товарларын сатып алуларның һәм заказчы тарафыннан сатып алуларның минималь мәҗбүри өлеше турында» Россия Федерациясе Хөкүмәтенең 2014 елның 03 декабрендәге карарын куллану» темасына нотык белән катнашты.