Татарстан Республикасы Сатып алулар өлкәсендә региональ мәгълүмат системаларын цифрлаштыру рейтингында алдынгы позицияләр өчен» үсеш " Ассоциациясе грамотасы белән бүләкләнде

2023 елның 8 декабре, җомга

2023 елның 7-8 декабрендә Мәскәүдә дәүләт, муниципаль һәм корпоратив сатулар өлкәсендә оешмалар һәм белгечләр ассоциациясенең йомгаклау эксперт сессиясе уза.
Эксперт сессиясе барышында Татарстан Республикасы Сатып алулар өлкәсендә региональ мәгълүмат системаларын цифрлаштыру рейтингында алдынгы позицияләр өчен, сатып алуларның нәтиҗәлелеген һәм ачыклыгын тәэмин итүче заманча технологияләрне эшләүдә һәм кертүдә, төбәкнең сатып алу эшчәнлеген автоматлаштыру һәм цифрлаштыру дәрәҗәсен күтәрүгә ярдәм итүче инновацион алымнарны куллануда актив катнашуы өчен Ассоциация грамотасы белән билгеләнде.
Моннан тыш, ТР Сатып алулар буенча Дәүләт комитеты рәисе урынбасары Искәндәр Баһаутдинов азык-төлек сатып алу һәм туклануны оештыру буенча Татарстан Республикасы практикасын тәкъдим итте, ул 2023 елда иң яхшы хокукны куллану практикасы дип танылды. Искәндәр Баһаутдинов билгеләп үткәнчә: «мондый чаралар Татарстан Республикасында уңышлы тормышка ашырыла торган практика турында белдерү мөмкинлеге бирә торган урын гына түгел, ә сатып алулар өлкәсендә законнарны гамәлгә ашыру проблемалары карала торган һәм уртак карарлар кабул ителә торган мәйданчык та».