Дәүләт комитеты хезмәткәрләре «Алма – Бирма» республика коррупциягә каршы форумында катнаштылар

2023 елның 8 декабре, җомга

08.12.2023 Татарстан Республикасының Сатып алулар буенча дәүләт комитеты (алга таба – Дәүләт комитеты) хезмәткәрләре Халыкара коррупциягә каршы көрәш көненә багышланган «Алма – Бирма» республика коррупциягә каршы форумында катнаштылар. Чара барышында Дәүләт комитеты белгечләре сатып алу эшчәнлеге механизмнары, мәгълүматның ачыклыгы һәм ачыклыгы турында җентекле мәгълүмат белән стенд тәкъдим иттеләр, бу үз чиратында әлеге өлкәдә коррупция куркынычларын киметүнең ышанычлы коралы булып тора.
Әңгәмәдә Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе урынбасары Марат Әхмәтов, Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы рәисе Зилә Вәлиева һәм Татарстан Республикасы Раисының коррупциягә каршы сәясәт мәсьәләләре идарәсе башлыгы Марс Бәдретдинов катнашты. Форумда катнашучылар-республика министрлыклары һәм ведомстволары, район администрацияләре, иҗтимагый оешмалар җитәкчеләре, коррупциягә каршы тору өлкәсендә дәүләт сәясәтен гамәлгә ашыруда актив катнашкан фән, яшьләр вәкилләре.

Видео трансляциясе монда.