Хөкүмәт дәүләт сатып алуларында катнашкан өчен түләү алу кагыйдәләренә төзәтмәләр кертте

2019 елның 18 феврале, дүшәмбе

Уртак конкурслар яки аукционнар үткәргәндә акча бер тапкыр түләнә. Мәсәлән, әгәр уртак сатып алу нәтиҗәләре буенча җиңүче 500 мең сумнан артык суммага өч контракт төзәсә, түләү күләме 5 мең сумнан артмаячак.

Шунысын да билгеләп үтәргә кирәк, Финанслар министрлыгы элегрәк тә мондый хәлдә түләүне катнашучы күпме контрактка карамастан, бер тапкыр гына алырга мөмкин булуын күрсәткән иде.

Шулай ук махсус исәп-хисап килешүенә карата таләпләр дә аныкланды. Аны реестрга кертелгән катнашучыларга гына түгел, ә мәйданчыкларда аккредитацияләнгән кешеләргә дә төзү мөмкинлеген бирделәр. Хәзер кагыйдәләр ел ахырына кадәр аккредитация узган очракта теркәлмичә генә сатып алуларда катнашырга мөмкинлек бирә торган 44-ФЗ номерлы Федераль законга каршы килмәячәк.

Документ: РФ Хөкүмәтенең 13.02.2011 көннән 141 номерлы карары.