Сатып алулар буенча Татарстан Республикасы Дәүләт комитеты каршындагы Иҗтимагый совет утырышы узды

2018 елның 13 декабре, пәнҗешәмбе

12 декабрь көнне сатып алулар буенча Татарстан Республикасы Дәүләт комитеты каршындагы Иҗтимагый совет утырышы узды.

Утырышта 2018 елның 28 ноябрендә узган «кече һәм урта эшкуарлык субъектлары һәм дәүләт сатып алулары: үсеш нәтиҗәлелеге һәм перспективалары " темасына түгәрәк өстәл йомгаклары буенча фикер алыштылар.

Татарстан Республикасының аерым министрлыкларының (ведомстволарының) дәүләт һәм муниципаль сатып алулары мониторингы нәтиҗәләре турында фикер алыштылар.

Коррупциянең торышы һәм Татарстан Республикасының Сатып алулар буенча дәүләт комитеты тарафыннан кабул ителә торган коррупциягә каршы көрәш чаралары турында доклад тыңладылар. 2018-2020 елларга коррупциягә каршы көрәш илкүләм планы нигезендә Татарстан Республикасының Сатып алулар буенча дәүләт комитетының коррупциягә каршы ведомство программасына үзгәрешләр кертелде.

2018 елда Сатып алулар буенча Татарстан Республикасы Дәүләт комитеты каршындагы Иҗтимагый советның эше турында хисап һәм 2019 елга план проектын карадылар.