29 сентябрьдән дәүләт контрактларын банк белән тәэмин итү кагыйдәләре үзгәрәчәк

2018 елның 26 сентябре, чәршәмбе

РФ Хөкүмәте карары нигезендә, дәүләт контрактларын банк белән тәэмин итү әлеге датадан бирле,шул исәптән тәэмин итүчеләргә (подрядчыларга, башкаручыларга) карата чит ил санкцияләре булган очракта да гамәлгә ашырылачак.

Документ шулай ук кагыйдә кертелә, аның нигезендә, исәп-хисап мониторингы рәвешендә банк белән идарә итү турында карар кабул ителгән контрактның минималь башлангыч (максималь) бәясе түбәндәге чикләргә кадәр киметелергә мөмкин:

исәпләүләрне мониторинглау өчен-100 млн сумга кадәр (регион өчен), 50 млн сумга кадәр (муниципаль берәмлек өчен);

киңәйтелгән банк белән тәэмин итү өчен-1 млрд. сум( регион өчен), 500 млн.сум (муниципаль берәмлек өчен).

Моннан тыш, 500 млн.сумнан 1 млрд. сумга кадәр бәя белән контрактларны киңәйтелгән банк тәэмин итү өчен түләү күләме чикләнә, ул контракт бәясе 1,15% тәшкил итәчәк, ә 1 млрд. сумнан 5 млрд. сумга кадәр булган контрактлар өчен аның иң чик күләме контракт бәясеннән 1,12% ка тигез булачак. Шунысын да билгеләп үтәргә кирәк, 5 млрд.сумнан алып 10 млрд. сумга кадәр бәя белән контрактлар өчен күрсәтелгән түләүнең чик күләме 10 млрд. сумнан 15 млрд. сумга кадәр, 15 млрд. сумнан артып, 1,09%, 1,05% һәм 1% тәшкил итәчәк (абз. 2 п. 4 контрактларның банк тәэмин итү кагыйдәләре).

Документ: Россия Федерациясе Хөкүмәтенең "Россия Федерациясе Хөкүмәтенең 2014 елның 20 сентябрендәге 963 номерлы карарына үзгәрешләр кертү турында" 2018 елның 20 сентябреннән 1117 номерлы карары (үз көченә 29.09.2018 керә)